شناسایی جنس و گونه انواع ماهی ها

دسته‌بندی نشده

نوشته شده توسط:

با توجه به تنوع ماهیان و گاهاً آبزیان مورد استفاده در محصولات غذایی دریایی، تن ماهی، فیله ماهی، ماهیان و ناگت‌های ماهی و میگو، شناسایی جنس و گونه انواع ماهی ها، با استفاده از روش‌های معمول ممکن است امکان‌پذیر نباشد و باید با روش­ های دقیق ­تری به بررسی و شناخت آن ­ها بپردازیم.

تاریخچه ماهی شناسی

ماهیان متنوع ترین و پرتعدادترین گروه از مهره داران می باشند که در محدوده دمای بین ْ۱/۸ سانتی گراد تا نزدیک  ْ۴۰ سانتی گراد، شوری بین صفر تاPPT  ۹۰ و تا عمق ۷۰۰۰ m زیست می نمایند. اولین کسی که در زمینه ماهی شناسی مطالعه نمود ارسطو ( ۳۸۴  تا  ۳۲۲ قبل از میلاد) بود که ۱۱۷ گونه از ماهیان را شناسایی نمود. متأسفانه تا نزدیک به ۲۰۰۰ سال پس از ارسطو اطلاعات کمی در مورد ماهی به ثبت رسید زیرا تصور می شد که مطالعات ارسطو همه جوانب مربوط به علوم ماهی شناسی را به طور کامل پوشش داده است. بعد از آن بلون (belon ) در سال ۱۵۵۱ کتاب تاریخ طبیعی ماهیان را منتشر کرد. همچنین سالویانی در سال ۱۵۵۷ بر روی فون ماهیان مطالعاتی انجام داد. سپس روندلت ( Rondelet) اولین کتاب جامع ماهی شناسی را منتشر کرد. سپس دانشمند انگلیسی به نام ویلوگبی در سال ۱۶۸۶ توانست ۴۲۰ گونه ماهی را توصیف و به روش قابل قبولی طبقه بندی نماید. پس از آن در سال­ های ۱۷۳۵ – ۱۷۰۵ پیترآرتری روش طبقه بندی ماهیان را ارائه نمود و به عنوان پدر علم ماهی شناسی شناخته شد. آرتدی قبل از این که مطالعات خود را منتشر نماید در آب غرق شد و تمام مطالعات او به وسیله دوست ایشان به نام کارل لنیه در پنج جلد انتشار یافت. سپس مطالعات ماهی شناسی گسترش یافت و در قرن بیستم با پیشرفت علم، مطالعات دیگری از قبیل اکولوژی و رفتارشناسی ماهی نیز به آن اضافه شد. به طوری که در حال حاضر ۳۰۰۰ – ۲۵۰۰۰ گونه ماهی در نقاط مختلف جهان شناسایی شده است.

ویژگی های عمومی ماهی ها

از نظر تقسیم بندی جانوری، ماهی­ها اولین گروه مهره داران را تشکیل می­دهند. این جانوران عموما خونسرد بوده و دارای ستون فقرات، آبشش و باله بوده که در آب زندگی کرده و اکسیژن موردنیاز خود را از آن می­گیرند.

البته در محیط زیست ماهی­ها، جانوران دیگری مانند پستانداران آبزی از قبیل وال آبی، دلفین ها و خزندگان مانند لاک پشت آبی و نیز انواع بی مهرگان مانند صدف­ها، میگوها و غیره نیز زندگی می کنند که با ماهی­ها به صورت کلی در گروه آبزیان جای می­گیرند. علم مطالعه و شناسایی ماهی­ها را ماهی شناسی یا ایکتیولوژی Ichthyology می گویند.

در حال حاضر بیش از ۳۰۰۰۰ گونه از انواع مختلف ماهی در آب­ های دنیا شناخته و نامگذاری شده­ اند. برخی از دانشمندان معتقدند که حدود ۴۰ هزارگونه ماهی در دنیا وجود دارد که هنوز بیش از ده هزار گونه آن­ ها شناسایی نگردیده است.

کوچک ترین ماهی پیگمی گابی فیلیپینی است که کمتر از ۱۳ میلیمتر در بیشترین میزان رشد، طول دارد. بزرگ ترین ماهی شارک وال می باشد که در رشد کامل ۱۸ متر طول و ۱۴ تن وزن دارد. این ماهی جانوران کوچک دریایی و گیاهان را می خورد و به طور کلی بی آزارتر از ماهیان دیگر نسبت به انسان است. خطرناک­ ترین ماهی تنها چند کیلوگرم وزن دارد. سنگ ماهی برآمدگی زهرداری دارد که می­تواند با زهرش آدمی را در چند دقیقه بکشد.
ماهی­ ها تقریباٌ در همه آب­ ها زندگی می­کنند؛ در آب ­های موجود در نقطه یخ زدن قطب شمال و در رودها و جویبارهای بخارآلود جنگل­ های استوایی و در جویبارهای خروشان کوهستان­ ها و در آب­ های رودهای آرام زیرزمینی. برخی از ماهیان سفرها و مهاجرت­ های سرتاسری اقیانوسی می­ کنند. ماهیان دیگر بیشتر زندگی خود را درون شن­ ها و کف اقیانوس­ ها می گذرانند. بیشتر ماهیان هرگز اب را ترک نمی­ گویند. اما برخی از ماهیان ممکن است ماه­ ها در بستر خشک رودخانه زنده بمانند.

تقسیم بندی ماهی ها

در یک تقسیم بندی ماهیان به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند:

  • ماهیان استخوانی
  • ماهیان غضروفی
  • ماهیان بدون آرواره

ماهیان استخوانی بزرگ­ ترین گروه از ماهیان دریایی هستند که اسکلت استخوانی داشته، دارای آرواره (گاهی با دندان بر روی آرواره)، سرپوشش­ های آبششی بوده و نیز اکثرا پوست بدن آن­ها از فلس پوشیده شده است.

ماهیان غضروفی دارای ستون مهره و آرواره غضروفی هستند، در بعضی گونه­ ها، ستون مهره­ ها آهکی شده و استخوانی نمی ­شود. ستون مهره­ ها در این گروه غالباً به دلیل جذب و ذخیره‌سازی ترکیبات کلسیمی سخت و محکم شده است. این ماهیان دارای آرواره بسیار قوی و به جای دندان دارای صفحات دندانی بر روی آرواره های خود هستند.

ماهیان بدون آرواره گروه بسیار کوچکی از ماهیان هستند که تنها دارای دو خانواده می ­باشند. ماهیان بدون آرواره یا هگ فیش ها دارای بدنی مار مانند بوده که اسکلت بدن غضروفی بدون استخوان، فاقد باله جفتی، و به جای شکاف­های آبششی دارای یک سری منافذ در اطراف بدن جهت تبادلات گازی هستند. همچنین فاقد آرواره بوده و دهان از طریق عمل مکش تغذیه می­ کند.

گروه بندی ماهیان بر اساس رژیم غذایی

براساس عادات غذایی ماهیان به ۴ گروه تقسیم می شوند:

۱-گیاهخوار Herbivores: مثل ماهی کپور علفخوار یا آمور

۲-گوشتخوار Carnivores: مانند قزل آلا

۳-ریزه خوار Detritivores: مانند ماهی کفال

۴-همه چیز خوار Omnivores: مانند ماهی کپور

شناسایی جنس و گونه انواع ماهی ها در آنابیز

ما در آنابیز با همکاری آزمایشگاه ها و متخصصان مجرب به انجام آزمون های مختلف از جمله آزمون شناسایی جنس و گونه انوع ماهی ها با استفاده از بررسی های دقیق می پردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *