کانادا تا سال ۲۰۵۰ انتشار کربن را به صفر می‌رساند

اخبارزیست فناوری

نوشته شده توسط:

به گزارش تارنمای خبری «فرانس ۲۴»، این وعده پس از سخنرانی احساسی روز دوشنبه «گرتا تانبرگ» نوجوان سوئدی در نشست تغییرات اقلیمی سازمان ملل که در آن رهبران جهان را به دلیل ناکامی در مقابله با انتشار گازهای گلخانه‌ای از جمله عنصر کربن ، به خیانت به نسل خود متهم کرد، از سوی «کاترین مک کنا» وزیر محیط‌زیست دولت ترودو اعلام شد.

مک کنا عنوان کرد: «جوانانی چون گرتا تانبرگ با کلام و اعمال خود این گفتمان را پیش می‌برند. آن‌ها ما را مسئول می‌دانند. حتی اگر کلامشان نیش‌دار باشد اما پیامشان مهم‌تر از آن است که نادیده گرفته شود.»

برترین دانشمندان جهان معتقدند که افزایش بلندمدت دمای زمین باید به ۱.۵ درجه سلسیوس نسبت به دوره پیش از صنعتی شدن محدود شده تا از گرم شدن خارج از کنترل زمین جلوگیری شود که دلیل اصلی آن گازهای حاوی عنصر کربن است.

اما افزایش بی سابقه سطح گازهایی که در جو آزاد می‌شوند، این روزها طیفی از خطرات اقلیمی را از امواج گرما گرفته تا توفان‌های شدید و آتش‌سوزی‌های گسترده، ایجاد کرده است.

بنابر تخمین‌های سازمان ملل، جهان برای مهار تغییرات اقلیمی باید تلاش‌های کنونی خود را در این زمینه تا ۵ برابر افزایش دهد.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *