ابداع روشی جدید برای نوشتن پیام‌های نامرئی

اخبارشیمی، پلیمر و نساجی

نوشته شده توسط:

در این روش جدید که توسط پژوهشگران چینی ابداع شده است، پیام‌ها بر روی یک کاغذ که با استفاده از آب به مواد شیمیایی حاوی منگنز آغشته شده‌ هک می‌شوند. این پیام نامرئی که با چشم غیرمسلح دیده نمی‌شود، سپس با تاباندن اشعه فرابنفش به کاغذ آشکار می‌شود.

نکته قابل توجه در مورد این روش آن است که با گرفتن سشوار به کاغذ می‌توان پیام نوشته شده را پاک کرده و دوباره از آن استفاده کرد.

با وجود این که فناوری‌های نوین امکان برقراری ارتباط در لحظه و بهره‌گیری از سیستم‌های امنیت اطلاعات پیشرفته‌تر را فراهم می‌کنند، برای مبدعان روش نامرئی ، نیاز به پیدا کردن راهی بهتر برای تضمین امنیت اطلاعات و ارسال پیام‌های مکتوب هنوز اهمیت دارد.

در گزارش این تیم آمده است: «اگرچه رسانه‌های الکترونیک به بخشی ضروری از زندگی روزمره ما تبدیل شده‌اند، کاغذ هنوز متداول‌ترین وسیله ذخیره اطلاعات است و بسیاری از اسناد مهم هنوز بر روی کاغذ ثبت می‌شوند.»

این تیم چینی راه‌های دیگری را نیز برای تضمین امنیت پیام‌های مکتوب مورد بررسی قرار داده‌اند که از آن جمله می‌توان به استفاده از جوهر فلورسنت که تنها زیر اشعه فرابنفش قابل خواندن است، اشاره کرد. اما این روش مشکلات بسیاری را به همراه داشت و مهمتر از همه این که روش نامرئی، امکان پاک کردن پیام و استفاده مجدد از کاغذ وجود نداشت.

 

منبع : ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *